Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPG OMVL 90 op 164
#1
Ik heb een LPG installatie in mijn auto met een OMVL 90 verdamper. Ik was op zoek naar onderhoudstips en vond deze installatie handleiding:
http://www.vogelsautogas.nl/documenten/T...chemas.pdf
Als ik op pagina 3 kijk dan valt me op dat het bij mij anders is aangesloten. Bij mij zit de gas toevoer naar de carbs niet aan de outlet (23), maar aan de reducer (19). Is dit normaal? Wat is de functie van de reducer?
En waar het mij eigenlijk om ging: zijn er nog dingen die je kan doen ivm onderhoud?
Volvo 164 E 1973
Antwoord
#2
Hallo Niekos,

De reducer is gewoon de engelse benaming voor de verdamper, nummer 19 staat toevallig dicht bij de bovenste gas outlet. De twee gas oulets boven en onder zijn identiek, een van de twee wordt afgedopt.
Normaal gesproken heeft een verdamper geen onderhoud nodig. Sommige verdampers hebben onder een aftap-gaatje om verzamelde prut uit het gas
te kunnen afvoeren. Maar ik weet niet of dat echt nodig is. Ik heb dezelfde OMVL, en die zit er al in sinds 1997, zonder enig onderhoud.

Groeten,
Marco
Antwoord
#3
Wat ik ook al eens gezien heb bij een oude Amerikaan is dat zowel de bovenste als onderste gasoutlet werden gebruikt.
De OMVL is eigenlijk de enigste verdamper die ik ken met twee gasoutlets.
Antwoord
#4
Ok, duidelijk!
Volvo 164 E 1973
Antwoord


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)