22 February 2011, 15:30
DopdeDouwer schreef:Ik wilde de eindjes die nu in de kroonsteen steken netjes aan de ISO-stekker solderen + krimpkousje of een ISO stekker kopen waarvan je de eindjes zelf eraan kunt krimpen (zo'n amptang heb ik, een tang om iso-pinnetjes te krimpen dan weer niet, maar ok).
de hulstang heb ik overgehouden van een vorige werkgever, de juiste schoentjestang op MP gekocht voor weinig, doet het prima, voordeel en eigenlijk het nut boven die platte dingetjes is dat ie de schacht middels een profieltje dichtkrimpt, proffesioneel dus. Draden aan stekkers solderen kan op termijn resulteren in breuk net na de pin. In zo'n geval strip ik (weer een nuttige tang)de beide draden 1.5 cm, stukje krimpkous er over, steek de aders als het ware in elkaar, beetje draaien, daar netjes het tin in laten vloeien, en als eea is afgekoeld (anders krimpt je kousje al voordat ie r helemaal overheen geschoven is en kun je opnieuw beginnen..) euh, kousje er over ende klaar. Zodoende ontstaat er geen broze overgang tussen draad en pin maar slechts een massieve overgang ergens in de draad..


![[Afbeelding: fa91957b-dbc9-4a10-af09-4e5f7ae03a2f_zpsptpfi7xq.jpg]](http://i264.photobucket.com/albums/ii178/Rayspictures_2007/Volvo%20miscelanous/fa91957b-dbc9-4a10-af09-4e5f7ae03a2f_zpsptpfi7xq.jpg)