24 April 2011, 20:46
242-turbo schreef:je moet een redelijk doorzetter zijn wil je kdfi/megasquirt feilloos hebben draaien. zeker geen oplossing voor de doorsnee nederlander. dan liever een kms waar echte documentatie van beschikbaar is en je zelf geen kinderziektes hoeft uit te vinden/op te lossen
Kan ik onderschrijven, ik heb de uren niet bijgehouden om te komen tot een perfect lopende motor maar denk niet dat ik overdrijf te noemen zeker 100 uur nodig gehad te hebben enkel om de zaak ingeregeld te krijgen ondanks een tuning consult. Je moet veel zelf uitvogelen en proberen uit de beschikbare informatie een beeld te vormen betreffende de juiste parameters. (maar het is gelukt)
Het heeft mij wel veel geleerd over motor management maar de meeste hier die aan een dergelijk systeem denken zijn denk ik op zoek naar een praktisch uitvoerbaar alternatief om bijvoorbeeld backfires de das om te doen.
245DL 1980 USA

