Black Moose schreef:Gaat de goede kant op.Bij gebrek aan iets beters in de buurt een oude CD stuk geknipt iets groter dan de verbrandingskamer, goed vasttapen rondom zodat het niet kan gaan lekken. Bougie dr in en kleppen dicht, en vervolgens met een spuitje door het gat in de CD olie er in spuiten totdat ie op het punt van overlopen staat. En dan maar bijhouden hoeveel je er in spuit dus
Vraagje hoe meet je de verbrandingskamer op?
Beetje een B-manier met een CD maar je moet wat. Het zal geen cc schelen met het ware volume iig, zo nauwkeurig is het dan weer wel.Dat was dus 46 cc voor mijn kop.
Daar komt nog bij 1,5 mm pakking, een 96 mm pakking geeft pi*(96/2)²/1000 = 7,2 cc per mm dus 1,5*7,2 = 10,9 cc pakking.
Bij elkaar dus zeg maar 57 cc.
Een B23 heeft 579 cc per cilinder, de compressieverhouding wordt dan dus (579+57)/57 = 11,16:1
In de cilinder zelf heb ik eigenlijk niet gemeten maar volgens mij komen de zuigers helemaal tot aan de kant dus daar zou geen volume meer moeten zitten.
242DL -75 | 265GLE -79 | 244TIC -81 | V70 TDI -98

