19 November 2015, 12:41
Marc1970 schreef:Ik weet welk frame je bedoelt, 265 euro. Zo op dat ene hoekje op de foto mankeert er weinig aan de voorruitrand, dat roestgat wordt veroorzaakt door de sierstrip die daar heen en weer ligt te rammelen. Er komt een hoop bruinigheid uit, maar de schade kan meevallen.
Dat de voorruit losliet kan van de uitgedroogde kit komen. Maar haal hem er eens uit dan weten we het.
Ja, die bedoel ik
Maar laten we dan maar hopen dat het mee valt met de schade. Misschien kan ik vanavond ook even de voorruit er uit pakken. Hoe zit die chrome sierstrip bevestigd? Is dat gewoon geklikt en moet ik gewoon wat lomper zijn om het los te trekken? Hopelijk breek ik de ruit niet per ongeluk, want de ruit van de reserve-auto is al stuk.Citaat:Volvo's roesten ook, maar dan langer.
Hahaha, da's een goeie voor op een tegeltje

Estoque schreef:Gaaf project! 142 hebben ik en mijn broer ook tijd naar gekeken, maar kwamen een roestvrije 242 tegen dus toen zijn we daar maar mee verder gegaan (heel vervelend)
Ik weet niet of je al een idee hebt qua onderstel en het driften. Wellicht is het handig om er een 240 achteras onder te bouwen. Is weliswaar wat smaller, maar zijn er een stuk meer van en is vanuit Amerika ook veel meer voor te krijgen op het gebied van LSD's en lockers. Al zou ik zelf mijn diff gewoon vastlassen en versterken met platen als er puur mee gedrift wordt.
Qua stuuruitslag is een 140 niet ideaal, een 240 ook niet maar daar zijn nog ombouwsetjes voor gemaakt (en dus ook wel te koop).
Ik weet nog niet wat ik ga doen. Het is waarschijnlijk het makkelijkste (en vooral goedkoopste) om onderdelen van andere Volvo's te recyclen, maar het lijkt me ook een leuke uitdaging om een hele andere auto te transplanteren...
Citaat:Mocht je inspiratie nodig hebben voor wat je met een 142 kunt: http://volvolvo.nl/threads/16556-Volvo-142-B230-Turbo
De motorruimte van een 142 is nou eenmaal aanzienlijk kleiner dan een 240, maar hij heeft er toch een turbomotor in gebouwd. Ook heeft hij een M90 versnellingsbak geplaatst (sterkste volvo bakken die je voor net geld kunt kopen) en een 240 achteras geplaatst. wellicht leuk leesvoer voor tijdens je werk
Dat project ben ik al eerder op turbobricks tegen gekomen en is voor mij een beetje een lichtend voorbeeld van hoe het moet. Laag, clean en snel.
Dat zou inderdaad een goed voorbeeld zijn en een stuk makkelijker dan het wiel opnieuw uit te vinden, maar hoe gaaf zou het zijn als je de motorkap open doet en dan bijvoorbeeld "NISSAN" op de kop van een blok ziet staan, samen met een fijne GT30?


)