25 December 2015, 16:25
oudevolvo schreef:Dat heeft te maken met het soort vertinningspasta. Vroeger werd er Zinkchloride toegevoegd en dat werkt corrosief dus moet je het goed afspoelen.
Tegenwoordig is er ook vertinningspasta zonder en die werkt goed.
Zie ook mijn overwegingen en tests in mijn blogpost Proefstukje zachtsolderen met tin voor dichtmaken lasnaad
Het proefstukje in kwestie ligt nu 1,5 maand en roest volgens mij nog niet, zal nog eens kijken.
Ik was van plan om stukjes waar model in zit te solderen, misschien zelfs aan de ruit mits er nog genoeg rand over is.
Maar eerst even lasapparaat afbouwen, ik heb een cebora maar zonder transformator, ben een inverter aan het bouwen
en daarmee een stuurprint met programma voor meerdere soorten laswerk, tig, mig etc, even twee extra aansluitingen
maken.
Kan ook met thyristor sturing maar dan zoek ik een transformator die 140 ampere kan leveren op 220 volt, een uit een oud
lasapparaat.
Je kan ook met programma lassen met kopermessing draad (hardsolderen met mig.).
Leuk als je electronicus bent kan ik wat meer, zoals ook even de klokjes maken in de volvo, de toerenteller is inmiddels gemaakt.
vrg kees

