5 April 2025, 15:49
(3 April 2025, 11:04)skidje schreef: Goede pakking set of tenminste die 4 voor de uiltaatzijde, koppakking, Inlaat.Goeie tips! Geen idee wat betreft de dikte van de stelplaatjes...
Voor cilinderkop 8 dempertjes onder cups vervangen.
Heb je enig idee wat de dikte is van de stelplaatjes? Ik heb recent de uitlaatkleppen een keer met 0,5mm laten inkorten zodat alles weer rond de 4mm zat. Wat een koppakking van een B21A die het had begeven. Dus samen met vlakken de klepstelen in laten korten.
Rest kan volgens mij allemaal hergebruikt wordt. Mogelijk uit voorzorg paat draadeinden voor uitlaatzijde met die moeren. Die willen nog wel eens goed naar de gallemiezen zijn
(3 April 2025, 12:22)Martinus schreef: De inlaatpakking gaf een tijdje na de aankoop van de auto (een 97-er 945) problemen die omschreven worden. Als hobby sleutelaar vond ik het niet moeilijk om het inlaat spruitstuk los te maken zodat er voldoende ruimte was om de pakking te verwisselen. Zonder koelvloeistof af te tappen. Er zijn moeren best wel moeilijk te bereiken, maar met wat geduld is dit wel gelukt.Was ook een B230F? Zijn die allemaal gelijk wat betreft verloop van de koelvloeistof? In dat geval moet het zonder ook lukken. Maar ik wil natuurlijk geen risico's lopen.
(3 April 2025, 22:56)Rin schreef: Je zegt dat bij cilinder 1 er even water blijft staan .
Dan zou daar geen ontbranding kunnen zijn. Maakt de bougiekabel daar wel contact? Heb je de bougie van die cilinder met kabel aangesloten op de motor gelegd en gekeken of die vonkt?
Zal het vermoedelijk niet zijn, gezien zowel bougiekabel als bougie wisselen van cylinder 1 naar cylinder 2 geen verschil geeft (cylinder 1 - de voorste - blijkt koeler)
(4 April 2025, 18:50)BartJu schreef:(3 April 2025, 12:22)Martinus schreef: De inlaatpakking gaf een tijdje na de aankoop van de auto (een 97-er 945) problemen die omschreven worden. Als hobby sleutelaar vond ik het niet moeilijk om het inlaat spruitstuk los te maken zodat er voldoende ruimte was om de pakking te verwisselen. Zonder koelvloeistof af te tappen. Er zijn moeren best wel moeilijk te bereiken, maar met wat geduld is dit wel gelukt.
Losschroeven is idd niet het probleem (thermostaat zit er ook direct naast maar kan blijven zitten).
Ik moest koelvloeistof aflaten omdat er ook een kanaal door inlaatspruitstuk loopt. Daardoor loopt er bij lossen dus KVS uit eht spruitstuk, richting blok/cylinders. Beter van niet... Was B21a, met carb dus.
B230F is zoals hierboven gevraagd anders opgebouwd? Hier moet ik natuurlijk eerst zeker van zijn alvorens ik iets ga open vijzen.