20 July 2006, 10:11
franky schreef:Mastertje schreef:Temperatuur sensor is ook nog goed? Als de ECU denkt dat de motor ijskoud is wil ie nog wel eens flink veel brandstof inserteren :roll:
Enige wat ik me kan bedenken is een vacuum lek... ook de PCV box helemaal gecontroleerd?
PVC box? Wat is dat en waar zit ie?
Het is PCV, misschien issie wel van Polyvynilchloride, maar PCV staat voor Positive Crankcase Ventilation, oftewel de overdruk die er in de motor kan ontstaan door lekkage van de cilinderwand. Deze wordt afgevoerd via de PCV box waar de olie en de lucht gescheiden wordt. De lucht is slecht voor het milieu en moet verbrand worden, dus word deze weer in de verbrandingskamer geleid waar hij gewoon met de rest van je lucht verbrandt word.
Het systeem bestaat uit 1 PCV box, 1 Flame Trap, 1 dun buisje naar je inlaatspruitstuk en 1 dikkere buis naar de luchtslang.
![[Afbeelding: flametrapdiagram3%20copy.gif]](http://www.ipdusa.com/images/Categories/RearWheelDrive/flametrapdiagram3%20copy.gif)
Hier zie je een goede illustratie

Het doosje bevind zich achter onder je inlaat spruitstuk, maar je moet de slangen en de flametrap goed kunnen vinden van de bovenkant. Als je toch even bezig bent alle slangen goed controleren of ze verstopt zitten, immers als de motor niet kan ontluchten, doen de pakkingen dat op ten duur wel voor je

![[Afbeelding: p4081440small1el.jpg]](http://img97.imageshack.us/img97/382/p4081440small1el.jpg)
Hier zie je de plek waar een (olie-lekkende) PCV box zat
(copyright Jw240 :+)
volvoloos<br /><br />One who forms and expresses judgments of the merits, faults, value, or truth of a matter.

