5 March 2008, 00:23
Citaat:vanwege de kleppennee, dat is lood cq. loodvervanger die je kleppen smeert en idd niet 100% noodzakelijk.
98 is hoger octaangehalte dan 95 = klopvaster = minder snel kans op zelfdetonatie, dwz ontbranding van je benzine voor de vonk en dus voordat je zuiger het bovenste punt heeft bereikt. Heet pingelen en niet iedereen kan dat horen.
Als je altijd rustig rijdt, dan kan je 95 tanken, maar als je van plan je motor meer aan te spreken, dan zou ik zeker 98 tanken. Pingelen is nl. funest voor je motor.
In mijn Audi (met chiptuning) regelt het motormanagement eea bij een lager octaangehalte en ik kan echt merken als ik 95 tank! 98 wordt dan ook dringend geadviseerd bij chiptuning, niet bij de normale 200pk uitvoering.
